Освітня ініціатива для вузів “Зробимо цифровий світ кращим”

«Ukrainian HI-Tech Initiatiave», українська асоціація розробників програмного забезпечення запускає освітню ініціативу для вузів “Зробимо цифровий світ кращим”. 

Україна має величезний потенціал і ключовий ресурс: досить недорогий і конкурентний ринок праці, який повною мірою не реалізовується. Згідно з даними дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry, наша країна посідає четверте місце в світі за кількістю сертифікованих IT-спеціалістів. Наші університети щорічно випускають близько 16 000 фахівців у сфері інформаційних технологій.

Українська вища школа також готує велику кількість кваліфікованих фахівців з високим інженерним потенціалом і це дає можливість зростання індустрії розробки й тестування програмного забезпечення.

Світ постійно змінюється, інтенсивність процесів зростає, актуальність інформації неодмінно втрачається, особливо коли мова йде про IT-сферу. Розвиток галузі інформаційних технологій відбувається швидше, ніж освітня система встигає адаптуватися до змін. Виші навчають за застарілими стандартами, бракує виробничої експертизи. Українська Hi-Tech-Ініціатива, асоціація семидесяти семи провідних компаній має величезний досвід і досягнення в розробці програмного забезпечення та аутсорсингу постачальників послуг, маючи величезне бажання поділитися своїми знаннями та експертизами, запускає освітню програму для вищих навчальних закладів “Зробимо цифровий світ кращим”.

Основні цілі програми “Зробимо цифровий світ кращим”:

  • розвиток в Україні екосистеми забезпечення якості програмного забезпечення;
  • популяризація професії тестувальника ПЗ серед молоді;
  • розробка і впровадження сучасних та ефективних навчальних програм з QA в вишівські програми;
  • методико-практична допомога для підвищення кваліфікації викладачів дисциплін QA;
  • розробка та впровадження сучасного програмного забезпечення підтримки E-learning в вишівські освітні процеси.

Фахівці Асоціації у співробітництві з вищими навчальними закладами розробили навчальний посібник «Методи та оцінка якості ПЗ із застосуванням Pairwise тестування» і підготували спеціальну навчальну програму для повноцінного викладання предмета «тестування» у вузах України. Реалізація навчального курсу, організованого Ukrainian HI-Tech Initiative дозволить розвинути студентський потенціал і створити ефективний майданчик для підготовки кадрового резерву нашої країни в IT -секторі.

На сьогоднішній день курс «Тестування програмного забезпечення» викладається на факультеті інформаційних і телекомунікаційних технологій і систем Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка і в Криворізькому національному університеті. Ще ряд вищих навчальних закладів готуються до введення предмету до варіативної частини навчальних планів з наступного навчального року.

Якщо Ви є представником коледжу, інституту, університету, надішліть запит на участь у програмі “Зробимо цифровий світ кращим” на адресу better-digital-world@hi-tech.org.ua. Ми розглянемо вашу заяву і зв’яжемося з вами для обговорення співпраці.

О “Ukrainian HI-Tech Initiative”

 ”Ukrainian HI-Tech Initiative” – лідируючий альянс в індустрії програмного забезпечення та ІТ аутсорсингу в Україні. Ініціатива ставить перед собою завдання розвитку галузі розробки програмного забезпечення, просування українських ІТ компаній (ukrainian software development companies) на міжнародні ринки аутсорсингових розробок програмного забезпечення (outsourcing software development) та їх інтеграцію у світове співтовариство software development community.